تجهیزات آزمایشگاهی

تجهیزات آزمایشگاهی

تجهیزات آزمایشگاهی به مجموعه ابزار و وسایلی گفته می شود که در آزمایشگاه های تشخیص طبی و تحقیقاتی به کار گرفته می شود. این تجهیزات می توانند انواع بسیار گسترده ای داشته باشند. اگر شما هم از کسانی هستید که با تجهیزات آزمایشگاهی سروکار دارید، این متن را بخوانید.

تجهیزات آزمایشگاهی و برندها
تجهیزات آزمایشگاهی، ابزار مهمی در آزمایشگاه ها هستند

انواع آزمایشگاه ها

تجهیزات آزمایشگاهی، به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. این انواع مختلف براساس کاربردهای متنوعی شناخته می شوند که برای تجهیزات تعریف شده اند. در ادامه به تعدادی از مهم ترین انواع تجهیزات آزمایشگاهی، پرداخته می شود.

آزمایشگاه های عمومی

برای راه اندازی یک آزمایشگاه، باید ابتدا محیط مناسب برای آزمایشگاه مشخص شود. این آزمایشگاه، خواه تشخیص طبی یا تحقیقاتی، باید در فضایی باشند که تهویه مناسب هوا داشته باشد. هم چنین لازم است سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب برای این آزمایشگاه به کار گرفته شود. یکی دیگر از موارد مهم در راه اندازی یک آزمایشگاه، سطوح و فضاهای داخلی آن است که باید از اجناس مرغوب و دارای طول عمر بالا استفاده شود.

آزمایشگاه
آزمایشگاه های عمومی، فضای مناسب و تهویه مناسب نیاز دارند

آزمایشگاه های تشخیص طبی

یکی از مهم ترین چیزهایی که برای آزمایشگاه های تشخیص طبی باید مورد توجه قرار بگیرد، موضوع ایمنی است. آزمایشگاه های تشخیص طبی، باید از نظر استانداردهای ایمنی و سلامتی، به خوبی مورد بررسی قرار بگیرند و همواره باید سطح ایمنی آن ها مورد بررسی قرار بگیرد. اگر آزمایشگاه های تشخیص طبی، از نظر ایمنی مناسب نباشند، ممکن است سلامت عمومی افراد جامعه و کارکنان آن آزمایشگاه، مورد تهدید جدی قرار بگیرد.

آزمایشگاه تشخیص طبی
آزمایشگاه تشخیص طبی، به استانداردهای ایمنی بالایی نیاز دارند

آزمایشگاه های تحقیقاتی

آزمایشگاه های تحقیقاتی، از نظر ایمنی، نسبت به آزمایشگاه های تشخیص طبی، در درجه دوم ایمنی قرار می گیرند. اما لازم است محیط آن تهویه هوایی مناسبی داشته باشد و وسایل و ابزارهای مورد استفاده در آن، از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا بتوانند نیازهای محققان را برطرف کنند.

تجهیزات آزمایشگاهی
آزمایشگاه های تحقیقاتی، نیاز به تجهیزاتی با طول عمر بالا دارند

انواع تجهیزات آزمایشگاهی

ابزارها و وسایل مورد استفاده در آزمایشگاه ها، آن قدر متنوع است که نمی توان همه آن ها را نام برد. اما می توانیم یک دسته بندی کلی برای آن ها ارائه دهیم که در ادامه این دسته ها به طور مختصر معرفی می شوند.

سکوبندی ها و پیکربندی ها

سکوهای آزمایشگاهی که در اصطلاح علمی به آن ها، بنچ (bench)، گفته می شود، محلی برای انجام آزمایش ها است. جنس این سکوها از سنگ های مرمر است. چون این سکوها باید ضد ضربه، ضد زنگ و ضد خوردگی باشند.

تجهیزات
سکوهای آزمایشگاهی، عضو مهمی از تجهیزات آزمایشگاهی هستند

تاسیسات لوله کشی

لوله کشی های آب و فاضلاب، یکی از مهم ترین بخش های تجهیز یک آزمایشگاه است. زیرا در دسترس بودن آب، هم برای تامین نیازهای شست شو و هم برای تامین ایمنی، یکی از ویژگی های آزمایشگاه استاندارد است. همچنین لوله کشی های فاضلاب هم بسیار مهم هستند، زیرا می توانند آلودگی های آزمایشگاهی را به شیوه مناسبی دفع کنند.

وسایل شیشه ای

حتما شما هم اسم شرکت zeins را شنیده اید. این شرکت یکی از مهم ترین تولید کننده های تجهیزات شیشه ای آزمایشگاهی است.  وقتی به دنبال وسایل شیشه ای آزمایشگاه در اینترنت جستجو می کنید، سایت های مختلفی وجود دارند که این وسایل را می فروشند. اما همه آن ها معتبر نیستند. پس اگر کاربری به دنبال وسایل معتبر و مرغوب بگردد، باید به چه طریقی آن را پیدا کند؟

وسایل شیشه ای
نمونه ای از وسایل شیشه ای مورد استفاده در آزمایشگاه

مواد شیمیایی

مواد شیمیایی، مهم ترین ابزار دست محققان و متخصصان هستند. در ایران، شرکت های اندکی وجود دارد که تولید کننده این محصولات هستند. اما شرکت های متعددی وجود دارند که وارد کننده این محصولات هستند. بازار رقابت بین شرکت های وارد کننده بسیار داغ است. اما برنده این رقابت، کسی است که بهتر با مخاطب ارتباط داشته باشد. مخاطب باید بتواند در اولین قدم های جستجو به این شرکت ها دسترسی داشته باشد. اما چگونه؟

تجهیزات آزمایشگاهی
شرکت مرک یکی از معتبرترین تولید کننده های مواد شیمیایی آزمایشگاهی است

کیت های آزمایشگاهی

کیت های آزمایشگاهی، ابزارهایی هستند که می توانند کاربردهای گسترده ای داشته باشند. تعدادی از این کیت ها توسط شرکت های ایرانی تولید می شوند. تعدادی از آن ها هم توسط شرکت های معتبر خارجی تولید می شوند که به واسطه شرکت های تولید کننده، وارد می شوند.

بهترین تبلیغات برای تجهیزات پزشکی
کیت های آزمایشگاهی، کاربردهای مختلفی دارند

معرفی تولید کننده ها

در ایران، شرکت های معتبری وجود دارند که تولید کننده یا وارد کننده این محصولات هستند. اما بسیاری از آن ها شناخته شده نیستند. اگر شما از کسانی هستید که تولید کننده این محصولات هستید، باید تبلیغات مناسبی داشته باشید. تیم حرفه ای ما می تواند به شما برای این تبلیغات کمک کند. تبلیغات موثر می تواند به شناساندن شما به مخاطب کمک کند.

روش های موثر تبلیغات

دنیای امروز، دنیای دیجیتال است. امروزه افراد زمان زیادی از وقت خود را در شبکه های اجتماعی (سوشال مدیا) می گذرانند. بسیاری از افراد برای دسترسی به اطلاعات مورد نیاز خود به اینترنت مراجعه می کنند. بنابراین حضور پررنگ شما در اینترنت، می تواند مخاطب را با شما آشنا کند.

بهترین روش تبلیغات
اینترنت، یکی از راه های موثر برای تبلیغات است

تبلیغات در سایت

سایت های معتبر و پر بازدید، بهترین مکان برای تبلیغات شما هستند. اگر افراد تبلیغات شما را در سایت هایی ببینند که پر بازدید هستند و در صفحه اول گوگل حضور دارند، این باور در آن ها به وجود می آید که شما برند یا کسب و کار معتبری هستید. به همین خاطر، با اطمینان بیشتری به سراغ شما می آیند.

تجهیزات و تبلیغات
تبلیغات در سایت های پر بازدید، می تواند کسب و کار شما را به خوبی معرفی کند

طراحی سایت

ممکن است شما محصول منحصر به فردی داشته باشید. لازم است مخاطب شما به اطلاعات اختصاصی محصول شما دسترسی داشته باشد تا بتواند آگاهانه از شما خرید کند. بنابراین لازم است که شما یک سایت اختصاصی برای خود داشته باشید. یک تیم حرفه ای، می تواند برای شما سایتی را طراحی کند که مخاطب را جذب کند، اطلاعات مورد نیاز او را تامین کند و به کسب و کار شما رونق ببخشد.

روش تبلیغات
طراحی سایت های پر بازدید، یک تیم حرفه ای می طلبد

شبکه های اجتماعی

اگر در شبکه های اجتماعی، حضور موثری داشته باشید، می توانید با مخاطب خود بهتر ارتباط برقرار کنید. بدون شک، شما هم تایید می کنید که شبکه های اجتماعی امروزه نقش مهمی در تبلیغات دارند. افراد با حضور در این شبکه ها، می توانند اطلاعات زیادی را کسب کنند. درباره محصولات و کسب و کارهای مختلف اطلاعات کسب کنند. این اطلاعات به دست آمده را با هم مقایسه کنند و نهایتا بهترین راانتخاب کنید.

روش موثر تبلیغات
شبکه های اجتماعی، یک ابزار مفید برای رونق کسب و کار هستند

اگر شما همان بهترین هستید،  لازم است که یک تیم حرفه ای با تبلیغات موثر، شما را به مخاطبان بشناساند.

نگارش شده توسط: سیمین معروف

 


اگر میخواهید در صفحه اول گوگل و در این سایت و 54 سایت دیگر سلامت و برای دهها کلید واژه مرتبط با تخصص شما ، مرکز زیبایی، مطب، بیمارستان یا کلینیک شما معرفی شود ، روی تصویر زیر کلیک کنید تا از همین امروز بیشتر دیده شوید. (نمایش تبلیغات پایه و ثبت مرکز شما رایگان است)

تبلیغات آرایشگاهها و مراکز زیبایی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *